Málokdo si uvědomuje, že i eko přírodní materiály jako jsou vlna nemusí nutně znamenat dobré zacházení nebo dokonce vylučovat zastaralé kruté praktiky, které stále přetrvávají. Naše firma se staví na stranu ovcí a pyšní se statusem MULES-FREE, který zaručuje jemné zacházení s ovcemi.. Co konkrétně ale je MULESING? A proč je špatný? A proč ho konkurence stále používá? K čemu slouží? O tom více v našem článku.

 

RIZIKO NEMOCI

Flystrike nebolik stav Myiáze je onemocnění způsobené nakažení mouchami, které kladou do ran či jinak vystavených částí těla obratlovců jako je kůže své larvy. Myiáze tak může způsobit nemoc či dokonce úhyn zvířat. Tento problém se často vyskytuje u chovaných zvířat, velký počet případů je připisován oblastem Asie, jižní a střední Ameriky apod. Více o nemoci zde.

 

STOP KRUTÉMU ZACHÁZENÍ

Pro prevenci této zákeřné choroby se ujal způsob eliminující počet případů výskytu Myiáze zvaný MULESING. MULESING je chirurgické odstranění zvrásněné kůže jehněte od zadní části zad (rump-area) až k horní části zadních končetin. Je to bolestivý proces, při kterém nejsou použity žádná analgetika ani jiné látky a to ani v době hojení. Tento proces je často prováděn neodborným personálem a často i nevhodnými, nebezpečnými nástroji. Jedná se o krutý zastaralý nehumánní postup. Společnost HINTERVELD MULESING neprovádí!

 

HINTERVELD se může pyšnit statusem MULES-FREE, který jasně dává najevo správný postoj a politiku vztahující se k produkci kvalitní vlny.

Jsou i jiné postupy minimalizující riziko výskytu nemocí jako:

  • Pravidelná kontrola obsahu vnitřních parazitů
  • Holení kritické oblasti análního otvoru a pravidelná kontrola, péče povrchu lákající mouchy
  • Pravidelné stříhání, rozvržené podle plánu
  • Včasné preventivní ošetření u zvířat s vysokým riskem onemocnění Myiází.
  • Chov odolnějších plemen s nižším rizikem
  • Používání pastí na mouchy, což pomáhá minimalizovat počet vyskytujích se much vhodné k nakažení

 

Zastavme proto kruté zacházení s ovcemi jednou provždy!

Produkty Hinterveld jsou záslibem skvělé budoucnosti bez krutého zacházení pro nás i naše ovčí kamarády.

Share this post

Leave your thought here

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *