Historie společnosti sahá až k roku 1841, kdy rodina Stucken začala s transantlatickým obchodováním a založila společnost tehdy nazvanou Stucken & Company. Kolem roku 1863 byla velmi silným a známým obchodníkem pro východní část světa. Největší zaměření však patřilo Rusku, kam také značka přesídlila a vyvinula se tak v největšího zpracovatele a obchodníka s vlněným zbožím v zemi. Po známé revoluci v Rusku se značka opět přestěhovala, tentokrát do metropole Brémy v Německu, kde pokračovala ve svém působení. Díky devastujícím následkům druhé světové války se zakladatel Rudl Stucken rozhodl odejít a imigrovat do Jižní Afriky. V roce 1950 tak otevřel Stucken & Co coby společnost obchodující s vlnou. Společnosti se dařilo a proto v šedesátých letech rozšířila své aktivity o zpracovávání vlny, mytí a česání. O pár let později se společnost stala přímým zpracovatelem vlny díky akvizicí s firmou Gubb & Inggs a vytvořila tak plně integrovanou organizaci pro zpracování a obchodování s vlnou.

Společnost Stucken je jednou z mála rodinných podniků, které dobily celý svět. Společnost dodává do všech koutů světa čistě přírodní, vzácná a jedinečná vlákna.

Odvětví v Jižní Africe je specialista ve spřádání Mohérových vláken, přízí, v jejich barvení  stejně tak jako v tkaní textilií z vlny, mohéru a ostatních přírodních vláken.

……

……